Úvod / Články / Opätovný úspech vín značky Mrva & Stanko -  Víno Mrva & Stanko sa stalo Vinárstvom roka 2013
Tlačiť

Opätovný úspech vín značky Mrva & Stanko -  Víno Mrva & Stanko sa stalo Vinárstvom roka 2013

S potešením si vám dovoľujeme oznámiť, že spoločnosť Víno Mrva& Stanko opäť získala - tentokrát s presvedčivým bodovým náskokom ocenenie Vinárstvo roka 2013.

Opätovný úspech vín značky Mrva & Stanko -  Víno Mrva & Stanko sa stalo Vinárstvom roka 2013

Víno Mrva & Stanko získalo spolu 159 bodov, oproti 126, ktoré nazbieralo strieborné vinárstvo Víno Matyšák a 76 bodom bronzových Vinárskych závodov Topoľčianky. Tento prestížny  titul vol vinárstvu Mrva & Stanko udelený v rámci piateho ročníka podujatia Najlepšie vinárstvo roka, ktoré organizuje Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku spolu s časopisom Vinotéka.

Rok 2013 ukázal, že slovenské víno je opäť rešpektované. Potvrdili to mnohé zahraničné súťaže, z nich predovšetkým Paríž, Madrid či Viedeň. Vo všetkých týchto metropolách zažiarili niektoré z vín prvých troch vinárstiev a blysli sa tiež na Concours Mondial de Bruxelles, ktorý sa po prvý raz konal v Bratislave ako vinárskom centre bývalého východného bloku.

O poradí najúspešnejších slovenských vinárstiev nerozhodli len tituly šampiónov a zlaté či strieborné medaily zo zahraničných výstav, ale aj umiestnenie na domácich súťažiach, postavenie v Národnom salóne vín, či aj to, že vinárstvo spracúva slovenské hrozno, buduje vlastné vinohrady, predáva vína v gastronomických podnikoch a množstvo ďalších kritérií.

Slávnostné odovzdávanie sa konalo 19. novembra už tradične v Palugyayovom paláci pod záštitou ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. Za mimoriadny prínos pre oblasť vinohradníctva a vinárstva boli ocenení Miroslav Petrech, Gašpar Vanek a Miloš Mikuš.

Galéria k článku

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Chcete vedieť o novinkách a akciách v našom eShope?

Zaregistrujte sa do nášho newsletteru a 1x mesačne vás budeme informovať o novinkách, akciách a ďalších zajímavostiach z nášho eShopu. Vašu e-mailovú adresu nikdy nezneuzijeme a neposkytneme tretej strane.

4f8be3cf6557c245976a7fcb5ef49f1c
4f8be3cf6557c245976a7fcb5ef49f1c
4f8be3cf6557c245976a7fcb5ef49f1c
 
 

Vyhľadávanie