Úvod / Články / Víno Mrva & Stanko - profil nevšedného vinárstva
Tlačiť

Víno Mrva & Stanko - profil nevšedného vinárstva

V dobe, keď trh i celá spoločnosť ešte len hľadali cestu k dobrému vínu, predstavila firma Víno Mrva & Stanko slovenské víno ako moderný nápoj. Víno ako obraz dynamickej krajiny, ktorá je schopná ponúknuť Európe až neobvykle odrodovo čisté víno. Víno harmonické v chuti i vôni, ľahučké ako vánok, plné mladistvej sviežosti, jasu a dovtedy takmer neznámych ovocných tónov, to bola jasná výzva všetkým starým typom vín. Trh spozornel, ľudia ochutnali niečo nové. Bolo to víno, ktoré symbolizovalo zmenu.

Spoločnosť Víno Mrva & Stanko patrí objemom výroby medzi stredne veľké firmy. Naša produkcia vzrástla z pôvodných 12 tisíc na súčasných 400 tisíc fliaš. Je to hranica, ktorú vinárstvo v záujme zachovania špičkovej kvality neprekročí.

Sortiment tvoria výlučne akostné vína s prívlastkom, akostné odrodové vína a značkové vína z pätnástich preferovaných odrôd hrozna. Pôvodnosť a novosť, ktoré sú pre Víno Mrva & Stanko príznačné od začiatku, vyjadruje aj logo firmy. Je ním list viniča ako symbol toho, že o víne sa rozhoduje vo vinici. Súčasťou loga je faksimile podpisov Vladimíra Mrvu a Petra Stanka, ktorí nimi garantujú jedinečnú kvalitu svojho vína...

Víno Mrva & Stanko - profil nevšedného vinárstva

História firmy:

Spoločnosť Víno Mrva & Stanko vznikla v roku 1997 s cieľom hneď od začiatku vyrábať výlučne slovenské odrodové vína špičkovej kvality pre náročných zákazníkov. V prvom roku svojej existencie vyrobili okolo 12 tisíc fliaš vína. Presadiť sa však s filozofiou vysokej kvality, v čase a prostredí zaťaženom konvenčnými zvyklosťami a tiež v období silnejúcej konkurencie nebolo jednoduché.
Spoločnosť sa však svojho zámeru nevzdala. Víno značky Mrva & Stanko si svojou kvalitou postupne získalo svojich priaznivcov a samotná firma zaujala významnú pozíciu na slovenskom trhu s vínom.

Objem produkcie:

Spoločnosť Víno Mrva & Stanko objemom výroby vína patrí medzi stredne veľké vinárske firmy pôsobiace na Slovensku. Jej produkcia vína za takmer 10 rokov vzrástla až 2Barrikové sudy Mrva & Stanko0 krát, čo dnes predstavuje ročne okolo 250 tisíc fliaš výlučne akostných vín s prívlastkom, akostných odrodových a značkových vín zo známych aj menej známych odrôd viniča pestovaného na Slovensku.

Logo firmy:

S ročníkom 2005 pribudol aj nový vizuál - nové etikety a aj samotné logo. Jeho dominantou zostáva list viniča, ako symbol skutočnosti, že o osude vína sa rozhoduje predovšetkým vo vinohrade. Nové logo dopĺňa faksimile podpisov majiteľov firmy, ako znak osobnej garancie za kvalitu vín, ktoré opustia brány firmy a prichádzajú ku konzumentovi.

Ponuka vín:

Spoločnosť Víno Mrva & Stanko má každoročne v ponuke vína špičkovej kvality s výrazným odrodových charakterom. Pochádzajú z tradičných a pestovateľsky osvedčených odrôd viniča, ale i z nových moderných odrôd. Starostlivý a precízny výber dodávateľov umožňuje firme spracovávať výlučne vysokokvalitné hrozno s vyváženým pomerom aromatických látok, cukru a kyselín, ktoré sa pri správnej technológii spracovania premietajú do senzorických vlastností vína. Majitelia firmy udržiavajú úzke kontakty s dodávateľmi hrozna po celý rok. Vopred si stanovujú pravidlá a dohadujú podmienky pestovania, kontrolujú zdravotný stav a kvalitu hrozna. Zúčastňujú sa rozhodnutí o postupe prác pri samotnom pestovaní a nič nenechávajú na náhodu. Dôsledne sa riadia zásadou, že výroba kvalitného vína sa začína už vo vinohrade.

Technológia:

Sidlo spoločnosti Víno Mrva & StankoV roku 2004 spoločnosť sprevádzkovala nový firemný areál v Trnave so zabudovanou najmodernejšou technológiou na výrobu vína, ktorá zodpovedá tým najprogresívnejším parametrom.
Biele hrozno sa s veľkou pozornosťou spracúva na najmodernejších technologických zariadeniach, prechádza odstopkovaním, šetrným lisovaním, odkalením muštov a následne riadenou fermentáciou. Zreje v nerezových tankoch pri nízkych teplotách, aby sa zachovali aromatické a buketné látky, ktoré sú tak typické pre severnú vinohradnícku oblasť, v ktorej sa nachádza aj Slovensko.
Červené vína sa po odstopkovaní nakvášajú vo vinifikátoroch, kde pri kontrolovanej fermentácii dochádza k macerácii nielen farbiva ale i tanínov a buketných látok. Po vylisovaní nastáva proces tzv. malolaktickej fermentácie a následne víno vyzrieva v drevených sudoch, alebo v barrikových sudoch z francúzskeho, či amerického dubu. Takto vyrobené vína majú čistú arómu, sú príjemné v chuti a lahodne sa pijú.

Ocenenia:

Vína MRVA & STANKO sú výnimočné slovenské odrodové vína špičkovej kvality od skvelých ľudí - vinárov, ktorí do svojich vín vkladajú nielen nevšedné vinárske umenie, ale aj veľký kus vinárskeho srdca. Spoločnosť Víno Mrva & Stanko si kvalitou svojich vín získala dobré meno nielen doma, ale aj v zahraničí. Vína spoločnosti získali vyše 300 medailí a iných ocenení na medzinárodných súťažiach po celej Európe a domácich výstavách.

Potvrdením skvelého renomé spoločnosti je aj fakt, že na jej vínach si pochutnali aj také osobnosti ako švédsky i španielsky kráľovský pár, princ Albert - terajší monacký vládca, anglický princ Charles, manželia Clintonovci, bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan, prezidenti USA a Ruskej federácie George Bush a Vladimír Putin a celý rad ďalších celebrít.

alt

 

Sme radi, že Vám na našich stránkach www.topwine.sk môžeme ponúknuť kolekciu výnimočných značky  Víno Mrva & Stanko v atraktívnych cenách, pričom tieto kvalitné vína majú potenciál osloviť aj tých najnáročnejších milovníkov vína.

Galéria k článku

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Chcete vedieť o novinkách a akciách v našom eShope?

Zaregistrujte sa do nášho newsletteru a 1x mesačne vás budeme informovať o novinkách, akciách a ďalších zajímavostiach z nášho eShopu. Vašu e-mailovú adresu nikdy nezneuzijeme a neposkytneme tretej strane.

4f8be3cf6557c245976a7fcb5ef49f1c
4f8be3cf6557c245976a7fcb5ef49f1c
4f8be3cf6557c245976a7fcb5ef49f1c
 
 

Vyhľadávanie